TaxPress nr 07/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Testy na COVID-19 można zaliczyć w koszty podatkowe” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Estoński CIT, Slim VAT: fiskus musi tłumaczyć, na czym polegają ułatwienia dla biznesu”.

Ważny jest też artykuł Aleksandry Tarki pt. „Podatek od reklam: państwo już zarabia na VAT od usług reklamowych” oraz artykuł Doroty Gajos-Kaniewskiej pt. „Przedstawicielstwo VAT: fiskus chce ułatwić biznes firmom z Wielkiej Brytanii „, w którym autorka donosi o projekcie rozporządzenia przygotowanym przez Ministerstwo Finansów, który zwalnia firmy z Wielkiej Brytanii z obowiązku ustanowienia przedstawicielstwa VAT.

Istotny jest także artykuły Krzysztofa Koślickiego pt. „Pączek od szefa nie jest przychodem pracownika” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Łatwo się pomylić w stawce ryczałtu w 2021 r.”.

Polecamy też tekst Pawła Rochowicza pt. „Postępuje elektronizacja kontaktów z podatnikiem”, w którym autor informuje o postępującej elektronizacji kontaktów organów skarbowych z podatnikami.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.