TaxPress nr 07/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Utrata ulgi w CIT bez odsetek dla skarbówki”, w którym autor powraca do problemu związanego z różnymi kwotami limitów a prawem do preferencyjnej 9 procentowej stawki CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Pączek w biurze może być kosztem uzyskania przychodów”.

Ważny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Biała lista VAT: stały kontrahent może być rozliczany osobno”. Polecamy także Państwa uwadze tekst tego samego autora pt. „Nowy Jednolity Plik Kontrolny: firmom przybędzie obowiązków”, w którym autor donosi o zapowiadanej likwidacji odrębnych VAT-owskich deklaracji.

Istotny jest także artykuł Tomasza Ciechońskiego pt. „PIT za 2019 r. Ostatnie dni na złożenie PIT-28” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego „Pączek od szefa nie jest przychodem pracownika”.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Nagła sprawa wyklucza karę – wyrok NSA ws. niestawiennictwa na wezwanie organu podatkowego”, w którym autorka opisuje wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, w którym sąd drugiej instancji oddalił skargę kasacyjną fiskusa, upierającego się przy karze dla świadka, który nie stawił się na przesłuchanie.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.