TaxPress nr 07/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Uproszczenie w certyfikatach nie dla wszystkich”, w którym Iwona Kaczorowska tłumaczy kiedy płatnik podatku u źródła może posłużyć się kopią certyfikatu rezydencji swojego kontrahenta. Za istotny uznaliśmy również tekst Pawła Rochowicza pt. „Ujawnianie schematów podatkowych będzie dalej objaśniane”.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Ministerstwo Finansów nie chce ISBN i ISSN w ustalaniu stawki VAT na książki i gazety” tego samego autora, dotyczący projektu nowelizacji ustawy o VAT. Istotny jest również tekst Redakcji INFOR FK pt. „TSUE rozstrzygnął o rozliczaniu zaliczek od usług turystycznych” omawiający wyrok Trybunału w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w VAT od usługi turystycznej w razie otrzymania zaliczki.

Ważny jest też artykuł pt. „Wydatki na lokal: pokój na firmę, odsetki do kosztów”, w którym Przemysław Wojtasik omawia interpretację indywidualną dotyczącą możliwości rozliczenia w kosztach wydatków na część mieszkania, w której jest prowadzona działalność gospodarcza. Zwracamy również uwagę na tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Kryptowaluty: niekorzystne rozliczenie kosztów uzyskania przychodów dla handlujących bitcoinami” wyjaśniający nowe przepisy w zakresie opodatkowania dochodu z obrotu kryptowalutami.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Sam stenogram z podsłuchów to za mało jako dowód – wyrok NSA” informujący o ważnym orzeczeniu wydanym w ubiegłym tygodniu przez Naczelny Sąd Administracyjny.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.