TaxPress nr 06/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Sobczaka pt. „E-urząd skarbowy – według MF to wyższy poziom skarbowości” oraz Pawła Rochowicza pt. „Koronawirus: Co z podatkami od niepokornych firm, które otwierają się wbrew zakazom?”.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Chcesz ulgę na złe długi? Musisz opisać każdą fakturę” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Prowizja od agenta bez VAT – wyrok NSA”, w którym autorka opisuje wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczący wykładni ustawy o VAT.

Istotne są także dwa artykuły Krzysztofa Sobczaka pt. „PIT-28 oraz PIT-36 będzie można podpisać elektronicznie” oraz pt. „Sąd: MF: Zaliczki na PIT pobrane za styczeń odroczone do sierpnia”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Przestępstwa skarbowe: więcej czasu na ściganie podatników”, w którym autorka informuje o pracach Sejmu nad nowelizacją która zakłada, ze względu na pandemię, wstrzymanie biegu przedawnienia karalności i wykonywania kary w między innymi sprawach o przestępstwa skarbowe.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.