TaxPress nr 06/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Niższy CIT to pułapka na małe spółki”, w którym autor zwraca uwagę na niespójność przepisów poprzez którą można stracić ulgę w CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst Łukasz Zalewskiego pt. „Nowy limit samochodowy w CIT dotyczy też najmu”.

Ważny jest także artykuł, redakcji Gazety Prawnej pt. „Lewych faktur już prawie nie ma. To skutek uszczelniania systemu podatkowego”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Łukasza Zalewskiego oraz Marcina Mroziuka pt. „Nowa matryca VAT. Prostsza dla firm, ale nie wszystkie problemy znikną”, w którym autorzy donoszą o wejściu nowej matrycy VAT.

Istotne są także artykuły Pawła Rochowicza pt. „Rozliczenie ryczałtowe PIT za 2019: ograniczenia i pułapki” oraz „Rozliczenie ryczałtowe PIT za 2019: drobne błędy w zeznaniach podatkowych”.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Podatnik decyduje, jak prowadzi interesy”, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy, w którym została uwzględniona skarga spółki dotycząca sporu z fiskusem o koszty podatkowe.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.