TaxPress nr 06/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Borżoła pt. „Alternatywne spółki inwestycyjne zwolnione z CIT” dotyczący nowego zwolnienia przewidzianego przez ostatnią nowelizację ustawy o CIT. Za istotny uznaliśmy również tekst Redakcji INFOR FK pt. „Zagraniczne jednostki kontrolowane – nowe pojęcie”.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł pt. „Za nieprawidłowości w JPK fiskus nałoży karę. 500 zł za każdy błąd”, w którym Monika Pogroszewska informuje, że nowelizacja ustawy o VAT nałoży na przedsiębiorców kary pieniężne za błędy w przesłanym JPK. Istotny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „Split payment – UE dała zielone światło Polsce” dotyczący wprowadzenia obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności w niektórych branżach.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Nowe zasady rozliczania aut. Fiskus: czekajcie na objaśnienia” dotyczący wątpliwości podatników w zakresie rozliczania w kosztach nieodliczonego podatku VAT od wydatków eksploatacyjnych na samochody służbowe. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Ryczałtowiec po raz ostatni składa PIT do końca stycznia” tego samego autora.

Polecamy także lekturę artykułu Redakcji Rzeczpospolitej pt. „Objaśnienia MF dotyczące raportowania schematów podatkowych (MDR)” przytaczającego treść objaśnień wydanych w ubiegłym tygodniu przez resort finansów.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.