TaxPress nr 05/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Doriana Lesnera pt. „NSA: Członek zarządu może ograniczyć swoje kompetencje, ale nie odpowiedzialność” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Niektóre spółki komandytowe mogły już płacić 9-proc. CIT”.

Ważne jest też artykuł Krzysztofa Kaźmierskiego pt. „Błędy znalezione w zgłoszeniu VAT-R można poprawić w formie aktualizacji, nie korekty” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „TSUE: Kara za nieregulaminowe parkowanie jest z VAT”, w którym autor przytacza orzeczenie TSUE, zgodnie z którym wysokość karnych opłat należy powiększać o VAT.

Istotne jest także artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Architekci, informatycy, dziennikarze i inni twórcy też tracą na Polskim Ładzie” oraz artykuł Krzysztof Bałękowski pt. „Szkolenia dla liderów związków zawodowych są bez PIT”.

Polecamy też tekst Łukasza Zalewskiego pt. „Jest potwierdzenie. Firmy nie muszą kupować terminali płatniczych”, w którym autor informuje, iż sprzedawcy, aby spełnić obowiązek przyjmowania płatności bezgotówkowych, mogą udostępnić konto do przelewu lub wdrożyć możliwość płatności za pomocą usługi BLIK.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.