TaxPress nr 05/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Estoński CIT. Firmy nie chcą ryzykować” oraz Pawła Rochowicza pt. „Sposób na ucieczkę od podatku CIT od nowych spółek jawnych”.

Ważny jest też artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Od 1 maja nie trzeba będzie drukować paragonów” oraz artykuł pt. „Przez zmiany w VAT zakupy przez internet będą droższe”, w którym autor przypomina o zmianach, które dotyczyć będą rozliczania VAT za handel w internecie.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Podatek w firmie: jeśli wybierasz ryczałt, to na całą działalność” oraz Aleksandry Tarki pt. „Sąd: skarbówka nie może ograniczać ulgi mieszkaniowej w PIT dla spadkobierców”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Przez pandemię koronawirusa coraz więcej spraw w sądach administracyjnych”, w którym autorka porusza kwestię związaną z napływem spraw do sądów administracyjnych w związku z pandemią koronawirusa.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.