TaxPress nr 05/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „CIT: reprezentacja przy okazji szkolenia nie pozbawia kosztów – wyrok WSA „, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dotyczący wykładni przepisów o CIT w zakresie kosztów podatkowych. Za istotny uznaliśmy również tekst Magdaleny Majkowskiej pt. „Strefy ekonomiczne. Nowe zasady zwolnienia z CIT także dla starych inwestorów”.

Ważny jest także artykuł Patrycji Dudek pt. „Rozbiórka z nakazu władzy. Od odszkodowania trzeba zapłacić VAT”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Przemysława Wojtasika pt. „Zapłata w split payment na rachunek spoza białej listy uchroni przed sankcjami”, w którym autor informuje o planach Ministerstwa Finansów związanych ze złagodzeniem zasad działania białej listy.

Istotny jest także artykuł Tomasza Ciechońskiego pt. „Ulga dla młodych. „Zerowego PIT-u” dla stażystów i praktykantów nie ma i nie będzie”. Zwracamy również uwagę na tekst Redakcji Gazety Prawnej pt. „KAS nie wypełni PIT-ów za przedsiębiorców. Prezydent podpisał nowelizację”.

Polecamy także lekturę artykułu Moniki Pogroszewskiej pt. „Mniej luk w handlu zagranicznym – zmiany w ustawach o CIT i VAT w celu uszczelnienia przepisów podatkowych”, w którym autorka informuje o przyjęciu przez rząd projektu nowelizacji ustaw o CIT i VAT, których celem ma być wdrożenie dyrektyw unijnych 2017/952 i 2018/1910 oraz kontynuacja uszczelniania przepisów podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.