TaxPress nr 04/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Marty Klepacz oraz Martyny Filipiak pt. „Polski Ład porządkuje i upraszcza ceny transferowe” oraz artykuł Kingi Kozłowicz, pt. „Nie ma przychodu przy wniesieniu ZCP aportem”.

Ważne są też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Redukcja stawek VAT uporządkowana” oraz artykuł Przemysława Kaczmarka oraz Piotra Sławińskiego pt. „Korekty in minus: miały być uproszczenia, a wyszło jak zwykle”.

Istotne jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Sąd: PIT od dowozu pracowników nie ma, ale nie zawsze” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Opóźnienia w KRS zmuszają firmy do płacenia wyższych podatków”.

Polecamy też tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Resort finansów uruchomił aplikację do przechowywania paragonów i składania donosów”, w którym autor informuje o nowej aplikacji służącej m.in. do dokumentowania wydatków oraz do zgłaszania nieprawidłowości.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.