TaxPress nr 04/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Redakcji Gazety Prawnej pt. „Wzrosły dochody budżetowe z VAT i CIT” oraz Przemysława Wojtasika pt. „Walczący z Covid-19 mają korzyści podatkowe”.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Slim VAT: więcej czasu na odliczenie grudniowej faktury” oraz artykuł Pawła Rochowicza pt. „Jak podatnicy polskiego VAT z Wielkiej Brytanii mają złożyć deklarację za ostatni miesiąc roku”, w którym autor zwraca uwagę na problem podatników polskiego VAT ze Zjednoczonego Królestwa odnoszący się do złożenia deklaracji VAT za grudzień 2020 roku.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Pracownikom zdalnym trudno uniknąć podatku od dofinansowania do rachunków” oraz Aleksandry Tarki pt. „Firma płaci za delegowanych prawników i potrąci im podatek dochodowy”.

Polecamy też tekst Pawła Rochowicza pt. „Wykroczenia skarbowe: będzie wysoka podwyżka grzywien”, w którym autor donosi o możliwych zmianach dotyczących grzywien za naruszenia przepisów podatkowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.