TaxPress nr 04/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Jagody Dobruckiej pt. „Czy oddział spółki zagranicznej też jest płatnikiem podatku u źródła”, w którym autorka opisuje interpretacje dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej dotyczącą problemu, czy oddział spółki zagranicznej jest płatnikiem podatku u źródła. Za istotny uznaliśmy również tekst Krzysztofa Koślickiego oraz Patrycji Sochy-Rojek pt. „Dotacje na ekologiczne pojazdy bez podatku dochodowego”.

Ważny jest także artykuł, Mariusza Szulca pt. „Nie można dysponować nadwyżką, której zasadność fiskus wciąż bada”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Przemysława Wojtasika pt. „VAT: split payment ogranicza kompensaty”, w którym autor alarmuje, że firmom stosującym wielostronne potrącenia grożą sankcje.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „PIT: czy obowiązek płacenia przelewem dotyczy też zakupów w zagranicznej firmie?”, w którym jest poruszane zagadnienie konieczności opłaty przelewem wydatku powyżej 15 tysięcy zł a zakupów w zagranicznej firmie. Zwracamy również uwagę na tekst tego samego autora pt. „Abonament w kosztach: ryzykowne rozliczenie internetu i telewizji w firmie”.

Polecamy także lekturę artykułu Aleksandry Tarki pt. „Podatek od wartości dodanej jak polski VAT – wyrok NSA”, w którym autor opisuje sprawę, w której Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną skarbówki, która obstawała przy stanowisku że polski VAT oraz unijny podatek od wartości dodanej to nie to samo.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.