TaxPress nr 04/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „Podatek u źródła: czy nowe zasady poboru i zwrotu CIT zamrożą pieniądze firm”, w którym Marcin Zarzycki przypomina, że w lipcu wejdą w życie przepisy przewidujące nowy tryb poboru CIT u źródła. Za istotny uznaliśmy również tekst Aleksandry Tarki pt. „Całe paliwo w kosztach podatkowych bez dodatkowych badań samochodu” dotyczący wątpliwości w zakresie zaliczenia do kosztów wydatków eksploatacyjnych na samochody dostawcze.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR FK pt. „Niezarejestrowanie podmiotu jako podatnika VAT bez zawiadomienia” informujący o zmianach w ustawie o VAT, które weszły w życie z początkiem stycznia. Istotny jest również tekst Aleksandry Tarki pt. „Przesunięcie towarów z firmy jednego małżonka do firmy drugiego a VAT” dotyczący nowego wyroku WSA w tym zakresie.

Ważny jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „PIT: stawki liniowej się nie dziedziczy” omawiający interpretację indywidualną dotyczącą kwestii przejęcia prawa do rozliczenia PIT w stawce liniowej w razie odziedziczenia udziału w spółce komandytowej. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Opodatkowanie najmu: kilka mieszkań to firma”, w którym Aleksandra Tarka omawia wyrok NSA dotyczący opodatkowania PIT dochodu uzyskanego z najmu kilku mieszkań.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Raportowanie schematów podatkowych obowiązuje też małe firmy”, w którym autor zwraca uwagę na kontrowersje wokół nowych przepisów dotyczących raportowania schematów biznesowych skutkujących oszczędnościami podatkowymi.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.