TaxPress nr 03/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mariusza Szulca pt. „NSA: Interpretacja indywidualna to nie APA” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Podatek u źródła trochę łagodniejszy”.

Ważne są też artykuł Kamili Gancarz pt. „0 proc. VAT dla części spedycji międzynarodowej” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Spółka może kupować usługi od byłych pracowników”, w którym autor przytacza stanowisko dyrektora KIS potwierdzające, iż spółka może odliczyć VAT od zakupionych usług świadczonych przez byłego pracownika, który przeszedł z umowy o pracę na samozatrudnienie.

Istotne jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „”Polski Ład”: Pensje liczymy po nowemu i staremu, wybieramy wyższe” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Zbyt długa choroba może pozbawić ulgi dla klasy średniej”.

Polecamy też tekst Mariusza Szulca pt. „Nie będzie ochronnych kontroli”, w którym autor informuje, iż zgodnie z odpowiedzią wydaną przez wiceministra finansów na interpelację poselską, Krajowa Administracja Skarbowa nie będzie prowadzić kontroli na wniosek przedsiębiorców.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.