TaxPress nr 03/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Patrycji Dudek pt. „Ten sam stan faktyczny, dwa różne rozstrzygnięcia. NSA po stronie podatnika”, w którym autorka opisuje sprawę podatnika, któremu organy skarbowe zakwestionowały rozliczenia CIT za okres 2006-2008. Za istotny uznaliśmy również tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Z uchylaniem się od płacenia podatków trzeba walczyć”.

Ważny jest także artykuł, Przemysława Wojtasika pt. „Biała lista pułapką na firmy rozpoczynające działalność”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Pawła Rochowicz pt. „Przechowywanie instrumentów finansowych z 23-proc. VAT”, opisujący interpretacje ogólną szefa resortu finansów, dotyczącą usługi finansowej, którą jest przechowywanie instrumentów finansowych w formie materialnej oraz niematerialnej.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Zmienił się termin poboru wyższej zaliczki na podatek od dobrze zarabiających”, który przypomina o zmianie dotyczącej poboru zaliczki od 32 procentowej stawki podatku dochodowego. Zwracamy również uwagę na tekst Katarzyny Kubickiej-Żach pt. „Sejm: Twój e-PIT przedsiębiorców odsunięty bezterminowo”.

Polecamy także lekturę artykułu Łukasza Zalewskiego pt. „NSA: Wydatki związane z ograniczaniem strat firmy to koszty podatkowe”, w którym autor opisuje sprawę przedsiębiorców prowadzących spółkę komandytową, którzy wypłacili wynajmującemu wynagrodzenie w związku z wcześniejszym rozwiązaniem umowy najmu.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.