TaxPress nr 02/2020

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Prezenty dla kontrahentów w kosztach CIT – wyrok NSA”, w którym autorka opisuje wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczący rozliczania poniesionych wydatków w kosztach. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Biała lista: kiedy nie jest obowiązkowe korygowanie kosztów”.

Ważny jest także artykuł, Mariusza Szulca pt. „NSA: Nie można odzyskać VAT po upływie okresu przedawnienia”. Polecamy także Państwa uwadze tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Przez brak numeru rachunku na białej liście firmy wstrzymują płatności”, w którym autor donosi o problemie występującym w związku z białą listą podatników.

Istotny jest także artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Nowy sposób na unikanie podwójnego opodatkowania dochodów z Austrii i Słowenii”, który zwraca uwagę na komunikat Ministerstwa Finansów, w którym resort przypomina, że rozliczając dochody uzyskane w 2019 roku w Austrii oraz Słowenii należy uwzględnić zmienioną metodą unikania podwójnego opodatkowania. Zwracamy również uwagę na tekst Ewy Konderak pt. „Pracownik z Ukrainy musi otrzymać PIT-11”.

Polecamy także lekturę artykułu Krzysztofa Koślickiego pt. „Można wznowić postępowania podatkowe w sprawie wykorzystania dowodów”, w którym autor przypomniał o ostatnim dniu na składanie wniosków o wznowienie postępowań podatkowych w sprawach, które zostały zakończone ostatecznymi decyzjami podatkowymi.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.