TaxPress nr 02/2019

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł pt. „CIT: rewolucyjne zmiany w podatku u źródła w 2019 r.”, w którym Marcin Zarzycki omawia zmiany dotyczące zasad pobierania podatku u źródła, które weszły w życie z początkiem nowego roku. Za istotny uznaliśmy również tekst Grzegorza Patka i Ewy Niesiobędzkiej-Krause pt. „Innovation Box – nowa ulga w PIT i CIT od 1 stycznia 2019”.
Polecamy także Państwa uwadze artykuł Michała Kordiaka pt. „VAT: planowane działania dają prawo do odliczenia podatku – wyrok TSUE” omawiający głośny wyrok Trybunału w sprawie tanich linii lotniczych. Istotny jest również tekst Marty Kolbusz-Nowak pt. „Na jakiej podstawie rozliczyć VAT w dostawach łańcuchowych” dotyczący nowej interpretacji indywidualnej w tym zakresie.

Ważny jest też artykuł Pawła Rochowicza pt. „Jak stosować Exit Tax – Ministerstwo Finansów przygotowuje informację” informujący o objaśnieniach, które zostaną wydane przez resort w związku z wątpliwościami podatników dotyczącymi stosowania przepisów o exit tax. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Ulga termomodernizacyjna – ile można odliczyć”, w którym Redakcja INFOR FK omawia nowe przepisy pozwalające na odliczenie od dochodu wydatków na prace termomodernizacyjne w budynku będącym własnością podatnika.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Nowe prawo 2019: obowiązkowe ujawnianie schematów biznesowych”, w którym autor przypomina, od początku tego roku do raportowania tzw. schematów biznesowych są obowiązani także podatnicy i osoby, które działają na ich rzecz.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.