TaxPress nr 01/2021

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Niższa stawka CIT dla większej ilości spółek” oraz Krzysztofa Sobczaka pt. „W tym roku jeden urząd skarbowy obsłuży największe firmy”.

Ważny jest też artykuł Doroty Gajos-Kaniewskiej pt. „Jest VAT od czynności partnera w konsorcjum – wyrok WSA”, w którym autorka opisuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie odnoszący się do kwestii opodatkowania VAT czynności wykonywanych przez uczestnika konsorcjum oraz artykuł Agnieszki Matłacz pt. „Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej mogą wnioskować o przedłużenie terminu na zakup kas online”.

Istotne są także dwa artykuły Krzysztofa Koślickiego pt. „Więcej czasu na zakup mieszkania i zwolnienie z PIT” oraz pt. „MF zaktualizowało wzór dokumentu elektronicznego TPR-P”.

Polecamy też tekst Pawła Rochowicza pt. „Faktury VAT: mniej biurokracji w 2021 r.”, w którym autor zwraca uwagę na wejście w życie od 1 stycznia zmian w ustawie o VAT, mających na celu redukcję formalności podczas rozliczania podatku VAT.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.