DMS TaxPress Nr 47/2023

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Ulga na sponsoring bez ograniczeń” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Choinka i świąteczne dekoracje w kosztach firmy”.

Ważny jest też artykuł Piotra Aleksiejuka pt. Gospodarowanie nieruchomością i prawami autorskimi przez fundację rodzinną a rozliczenie VAT” oraz artykuł Pawła Jastrzębowskiego pt. „Zakup ubezpieczenia dla innych podmiotów podlega VAT”.

Istotny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. Frankowicz zapłaci PIT od części umorzonego kredytu” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Darmowe zakwaterowanie od firmy jednak z podatkiem”.

Polecamy też tekst Mariusza Szulca pt. „Nawet przegrana w sądzie daje fiskusowi więcej czasu na decyzję”, z którego wynika, że w przypadku, gdy podatnik toczy z fiskusem spór przed sądem, termin przedawnienia podatkowego nie biegnie, nawet jeśli ostatecznie podatnik ten spór wygrał ze względu na wydanie decyzji z rażącym naruszeniem prawa.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.