DMS TaxPress Nr 46/2023

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Koniec sporu o to, kiedy zawiadomić o przejściu na estoński CIT” oraz artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Podatnicy mogą odliczać kary umowne od przychodów. Fiskus musi przyznać się do porażki”.

Ważny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. Za podatkowe oszustwo na fakturach płaci nieuczciwy pracownik” oraz artykuł Klaudii Kuzdro pt. „Dostawa towaru w zamian za usługę reklamową jest opodatkowana VAT”.

Istotny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. Rachunek dla dewelopera za usterki. Czy podlega opodatkowaniu?” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Fiskus ogranicza rozwodnikom „niewygodną” preferencje dla samotnych rodziców”, z którego wynika, że rodzic nie traci statusu osoby samotnie wychowującej dziecko z racji utrzymywania kontaktów z dzieckiem przez drugiego rodzica, a tym samym przysługuje mu prawo do preferencyjnego rozliczenia.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.