DMS TaxPress Nr 45/2023


W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „NSA o IP Box: spółka własnymi rękami nic nie tworzy” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Wigilia tylko dla „prawdziwych” pracowników. Fiskus nie chce współpracowników”.

Ważne są też artykuły Pawła Jastrzębowskiego pt. „Majątek spółki kapitałowej nie jest jej majątkiem osobistym” oraz pt. „Sprzedaż prawa do przyszłego zysku podlega VAT”.

Istotny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt.Zegarek w podatkowych kosztach firmy? Skarbówka się nie zgadza” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Ulga mieszkaniowa. Kiedy własne oszczędności mogą być zwolnione z PIT?”.

Polecamy też tekst Doriana Lesnera pt. „WSA: Wykreślenie z rejestru czynnych podatników VAT nie zwalnia z kosztów sądowych”, z którego wynika, że wykreślenie spółki z rejestru czynnych podatników VAT oraz fakt zajęcia jednego z jej rachunków bankowych, nie są wystarczającymi przesłankami do przyznania spółce prawa pomocy, w postaci zwolnienia od kosztów sądowych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.