DMS TaxPress Nr 44/2023

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Julity Karaś-Gasparskiej pt. „Wydatki na robota rozlicza się w kosztach poprzez odpisy” oraz artykuł Mateusza Kosztyły pt. „Kiedy dodatkowe świadczenia ubezpieczyciela są kosztem podatkowym”.

Ważny jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Przez najem prywatny przedsiębiorca może stracić zwolnienie z VAT” oraz artykuł Karoliny Gierszewskiej pt. „Zaliczka od konsumenta może być udokumentowana fakturą”.

Istotny jest też artykuł Aleksandry Tarki pt. Sąd: zakaz konkurencji dla wspólnika bez korzyści w PIT” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Zwolnienie studenta z opłat za studia nie jest przychodem”.

Polecamy też tekst Moniki Pogroszewskiej pt. Będą nowe wzory pełnomocnictwa ogólnego”, z którego wynika, że od 10 grudnia 2023 r. mają obowiązywać nowe wzory pełnomocnictwa ogólnego (PPO-1) oraz zawiadomienia o zmianie, odwołaniu lub wypowiedzeniu pełnomocnictwa ogólnego (OPO-1).

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.