DMS TaxPress Nr 43/2023

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Podatek dla spółek komandytowych podzielił sędziów” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus nie kwestionuje opieki medycznej dla współpracowników”.

Ważne są też artykuły Mariusza Szulca pt. Przedsiębiorcą trzeba być już w momencie zakupu” oraz pt. „Parkowanie jest z VAT, najem piwnicy bez podatku”.

Istotny jest też artykuł Roberta Stępnia pt. Nie trzeba prowadzić na bieżąco ewidencji na potrzeby ulgi IP Box” oraz artykuł Pawła Jastrzębowskiego pt. „W systemie kafeteryjnym przychód powstaje w momencie wymiany punktów”.

Polecamy też tekst Mariusza Szulca pt. „Klauzuli generalnej nie można było jednak stosować wstecz”, z którego wynika, że Szef Krajowej Administracji Skarbowej nie może stosować klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania do korzyści podatkowych powstałych po 15 lipca 2016 r., a więc już po wejściu w życie tej klauzuli, jeśli czynności, na podstawie których je uzyskano, miały miejsce przed tą datą.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.