DMS TaxPress Nr 42/2023

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Wynagrodzenie za umorzenie udziałów nie musi być z ryczałtem od dochodów spółek” oraz artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Przechowywanie danych w chmurze bez podatku u źródła”.

Ważne są też artykuły Mariusza Szulca pt. Przeszczep włosów może być bez podatku VAT” oraz pt. „Można odliczyć VAT od alkoholu, SPA i siłowni na firmowej imprezie”.

Istotny jest też artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. Fiskus wyklucza koszty pracownicze z ulgi na ekspansję” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Przedsiębiorca odliczy wydatki na psa, ale tylko częściowo”.

Polecamy też tekst Agnieszki Pokojskiej i Mariusza Szulca pt. „Fiskus kwestionuje menedżerskie próby zaoszczędzenia na podatku”, z którego wynika, że Szef KAS odmówił wydania opinii zabezpieczającej, która miała chronić członka zarządu, który chciał rozwiązać dotychczasową umowę o pracę i kontynuować współpracę ze spółką w zakresie doradztwa jako przedsiębiorca opodatkowany podatkiem liniowym, jednocześnie pełniąc funkcję w zarządzie spółki na podstawie powołania. Szef KAS dopatrzył się w tym próby niedozwolonego unikania opodatkowania tj. uniknięcia 32% PIT oraz 4% daniny solidarnościowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.