DMS TaxPress Nr 41/2023

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuły Agnieszki Pokojskiej pt. „Od wynagrodzenia prokurenta może być estoński CIT” oraz artykuł pt. „Najem hotelu od wspólnika nie musi być z estońskim CIT”.

Ważny jest też artykuł Patrycji Mikuły pt. Uproszczona procedura tylko dla przestrzegających terminu” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Prawnik nie odliczy VAT od zakupu garnituru”.

Istotny jest też artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej i Pawła Jastrzębowskiego pt. Ulga mieszkaniowa na pastwiska i grunty orne” oraz artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Przy opodatkowaniu liczy się albo ośrodek interesów życiowych, albo miejsce przebywania”, z którego wynika, że jeżeli dla celów ustalenia rezydencji podatkowej osoby fizycznej nie jest możliwe jednoznaczne stwierdzenie, gdzie znajduje się ośrodek interesów życiowych podatnika, wówczas pierwszeństwo opodatkowania należy przyznać państwu, w którym dana osoba zazwyczaj przebywa.

Polecamy też tekst Wiesławy Moczydłowskiej pt. „NSA odmówił podjęcia uchwały o odpowiedzialności członków zarządu”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.