DMS TaxPress Nr 40/2023

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Marty Chyla-Bieleckiej i Damiana Sowy pt. „Czy success fee doradcy jest kosztem” oraz artykuł Roberta Stępnia pt. „Kara umowna za opóźnienie może być kosztem w CIT”.

Ważny jest też artykuł Pawła Jastrzębowskiego pt. Zwrot nakładów w ramach ugody sądowej jest z VAT” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Wyłudzonej dostawy towarów nie da się opodatkować VAT”.

Istotny jest też artykuł Roberta Stępnia pt. Wypłata opodatkowanego już zysku jest bez podatku PIT” oraz artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „Nie ma PIT od sfinansowanej przez pracodawcę profilaktyki”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Problem z połączeniem na zdalną rozprawę powoduje konieczność uchylenia wyroku”, z którego wynika, że brak udziału strony w rozprawach sądowych przeprowadzonych na odległość ze względu na problemy techniczne po stronie sądu, podczas gdy strona oczekiwała na dopuszczenie do udziału w rozprawie, powoduje konieczność uchylenia wyroku sądu pierwszej instancji, gdyż naruszone w ten sposób zostały prawa strony do obrony.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.