DMS TaxPress Nr 39/2023

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mateusza Adamskiego pt. „NSA: poczęstunek dla współpracowników nie daje prawa do kosztów” oraz artykuł Pawła Jastrzębowskiego i Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Czy zakup udziałów może się wiązać z różnymi źródłami przychodów?”.

Ważny jest też artykuł Pawła Jastrzębowskiego pt. Kwota zaliczki wpływa na status małego podatnika VAT” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Działalność nierejestrowana, ale bez zwolnienia z VAT”.

Istotny jest też artykuł Roberta Stępnia pt. Ulga mieszkaniowa nie dla poręczyciela kredytu” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Umowa sponsoringowa z ulgą dla młodych”.

Polecamy też tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Ostrożnościowe raportowanie MDR – skarbówka zmienia podejście”, z którego wynika, że po zakończeniu stanu epidemii w podejściu organów podatkowych można zaobserwować zmianę podejście w kwestii analizowania przedkładanych im zgłoszeń MDR-1.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.