DMS TaxPress Nr 25/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Fiskus chce podatku od dopłat do prądu” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Wydatki na hotele w kosztach firmy”.

Ważny jest też artykuł Antoniego Awramienko pt. „Jak rozliczyć VAT od opłat za jednorazowe opakowania” oraz artykuł Roberta Stępnia pt. „Cesja umowy deweloperskiej to usługa, a nie dostawa towarów”.

Istotny jest też artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Ulga termomodernizacyjna. Wymiana dachu to nie jego ocieplenie” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Potwierdzenie przelewu nie dokumentuje nakładu na nieruchomość”.

Polecamy też tekst Mariusza Szulca pt. „Zmiana formy opodatkowania. Dyrektor KIS: nie było oświadczenia, nie będzie ryczałtu”, z którego wynika, że przedsiębiorca, który nie złożył terminowo w urzędzie skarbowym pisemnego oświadczenia o wyborze ryczałtu lub podatku liniowego, nie zmienił skutecznie formy opodatkowania. Za takie oświadczenie nie można natomiast uznać wskazania formy opodatkowania w opisie przelewu.

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: jacek.dobrucki@dmstax.com
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX Sp. z o.o. adres: henryk.suchecki@dmstax.com

This site is registered on wpml.org as a development site.