DMS TaxPress Nr 24/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Roberta Stępnia i Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Ulga B+R tylko do chwili oddania pilotażowej linii do użytku” oraz artykuł Pawła Jastrzębowskiego pt. Fundacja rodzinna może wynająć apartamenty na krótkie terminy”.

Ważny jest też artykuł Mariusza Szulca pt. „TSUE: Powiązania między spółkami nie decydują, gdzie płaci się VAT” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Zaliczkę trzeba opodatkować VAT od razu, bez względu na rezultat transakcji”.

Istotny jest też artykuł Roberta Stępnia pt.Linia NSA utrzymana w sprawie ryczałtu za użytkowanie aut prywatnych” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Skarbówka zgadza się na koszty w małżeństwie”.

Polecamy też tekst Roberta Stępnia pt. „Transakcje z samym sobą to powód odmowy interpretacji”, z którego wynika, że w sprawie interpretacyjnej nie przeprowadza się postępowania dowodowego, a tym samym samo uzasadnione przypuszczenie oparte na podanym we wniosku stanie faktycznym, że podatnik tak naprawdę zawiera transakcję z samym sobą w celu sztucznego wygenerowania kosztów swojej działalności, uprawnia do odmowy wydania interpretacji, w myśl art. 14b ust. 5b pkt 1 ordynacji podatkowej.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.