DMS TaxPress Nr 22/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mariusza Szulca pt. „Prostsze zasady nie dla wszystkich pożyczek” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej i Mariusza Szulca pt. „Coraz trudniej o zwolnienie z podatku u źródła”.

Ważny jest też artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej i Roberta Stępnia pt. „Holowanie i przechowywanie pojazdów przez policję nie podlega VAT” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Uczciwa firma nieświadomie wplątana w oszustwo nie wrzuci VAT w koszty”.

Istotny jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Dwa leasingowane auta w kosztach firmy – fiskus się zgadza” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Czy garnitur da adwokatowi koszty?”.

Polecamy też tekst Agnieszki Pokojskiej pt. „Wiążące informacje tylko elektronicznie”, z którego wynika, że już za niespełna miesiąc sprawy w II instancji dotyczące wiążących informacji stawkowych (WIS), wiążących informacji akcyzowych (WIA), wiążących informacji o pochodzeniu (WIP) i wiążących informacji taryfowych (WIT) będą załatwiane tylko elektronicznie.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.