DMS TaxPress Nr 20/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Jastrzębowskiego pt. „Współtworzenie oprogramowania bez ulgi IP Box” oraz artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej i Pawła Jastrzębowskiego pt. „Konwersja pożyczki na kapitał zakładowy nie jest neutralna w CIT”.

Ważny jest też artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Budowa placu zabaw bez możliwości odliczenia VAT” oraz artykuł Barbary Białas i Jakuba Śmiałka pt. „Wyrok TSUE kończy spór dotyczący VAT przy aporcie w zamian za akcje”.

Istotny jest też artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Koszt podatkowy można odliczyć nawet na podstawie paragonu” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Porozwodowe rozliczenia ze wspólnego domu – z PIT”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Ściganie zarządu za podatki firmy musi być rozważniejsze”, z którego wynika, że dla uniknięcia odpowiedzialności za długi spółki osoba obowiązana do zgłoszenia upadłości może wskazać na zdarzenia świadczące, że zaniechanie tego wniosku nie było zawinione.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.