DMS TaxPress Nr 2/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Aleksandry Tarki pt. „Sąd: wzajemne poręczenia pomiędzy firmami z podatkiem” oraz artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej i Pawła Jastrzębowskiego pt. „Fiskus przegrywa w sprawie CIT od połączeń i podziałów spółek”.

Ważny jest też artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. Sprzedaż działek, także przez małżonków, znów na wokandzie TSUE” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Fiskus znów zmienia zdanie w sprawie VAT od ładowarek”.

Istotny jest też artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej i Mariusza Szulca pt. Opiekunka sama rozlicza się z podatku” oraz artykuł Roberta Stępnia pt. „Nieodpłatne zakwaterowanie dla pracownika oddelegowanego to nie przychód”, z którego wynika, że zapewnienie darmowego zakwaterowania oddelegowanym pracownikom nie jest przychodem podatkowym z nieodpłatnych świadczeń niezależnie od tego, czy podwładny jest oddelegowany czasowo do pracy za granicę, czy też do wykonywania swoich obowiązków w innym miejscu, na terytorium kraju.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.