DMS TaxPress Nr 19/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Sądy przychylne udziałom fundacji rodzinnej”.

Ważny jest też artykuł Roberta Stępnia pt. „Sprawdzanie kontrahenta na białej liście VAT nie zawsze oczywiste” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Wynajem piwnic i schowków mieszkańcom bez podatku”.

Istotny jest też artykuł Aleksandry Tarki pt. „Chciał sprzedać działki i został firmą. Cienka granica w oczach fiskusa” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Rekompensata za droższy prąd i gaz ma konsekwencje podatkowe”.

Polecamy też tekst Mariusza Szulca pt. „Interpretacja ogólna nie zawsze wyklucza indywidualną”, z którego wynika, że podatnicy mają prawo pytać o skutki podatkowe w konkretnym stanie faktycznym wnioskując o interpretację indywidualną, nawet jeśli wcześniej została wydana wykładnia ministra finansów, ale z interpretacji ogólnej podatnik nie dowie się, czy jego stanowisko jest prawidłowe.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.