DMS TaxPress Nr 18/2024

w dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Olgi Rybak i Rafała Kosiń pt. „Zmienne stanowisko fiskusa w sprawie rozliczania kosztów inwestycji w OZE”.

Ważne są też artykuły Pawła Jastrzębowskiego pt. „Nie każdy zabieg promocyjny jest objęty ulgą na ekspansję”, pt. „Produkty nie w pełni podobne mogą mieć różną stawkę VAT” oraz pt. „Darowizna nie ma niczego wspólnego z odpłatnym zniesieniem współwłasności”.

Istotny jest też artykuł Malwiny Pasternak-Janik pt. „Wydatki na odzież i kosmetyki stewardessy nie stanowią kosztów podatkowych”.

Polecamy też tekst Agnieszki Pokojskiej pt. „Fiskus nie zawsze akceptuje programy motywacyjne”, z którego wynika, że sytuacja, w której płatnik zamiast wypłacać pracownikom premie, odkupuje od nich własne akcje przekazane im wcześniej w ramach programu motywacyjnego, po to, aby obniżyć podatek, stanowi niedozwoloną optymalizację.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.