DMS TaxPress Nr 16/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Fundacja rodzinna może przystąpić do zagranicznej spółki” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Ministerstwo Finansów uspokaja „estońskie” spółki”.

Ważny jest też artykuł Pawła Jastrzębowskiego pt. „Ustanowienie odpłatnej służebności przesyłu nie zawsze z VAT” oraz artykuł Antoniego Awramienko pt. „Czy usługa nauczania obcokrajowców języka polskiego jest zwolniona z VAT”.

Istotny jest też artykuł Roberta Stępnia pt. „Nie ma PIT od przedawnionego kredytu. Dłużnik nie osiąga podatkowego przychodu” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Wynajęty pokój można rozliczyć w kosztach firmy. Jest interpretacja”, z którego wynika, że przedsiębiorca ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na wynajęcie lokalu w mieście, w którym wykonuje usługi dla klienta.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.