DMS TaxPress Nr 15/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mariusza Szulca pt. „Rezydencja podatkowa. Biznes w Polsce, więc podatek też” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus akceptuje sprzedaż za złotówkę”.

Ważny jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Ministerstwo Finansów uruchomi od lipca infolinię KSeF” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus jest pierwszy do rachunku VAT. Syndyk dopiero po nim”.

Istotny jest też artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. Z odliczeniem na innowacyjnych pracowników trzeba jeszcze poczekać” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Ulga mieszkaniowa nie przy zakupie brytyjskich nieruchomości”.

Polecamy też tekst Agnieszki Pokojskiej pt. „Postępowanie siedem miesięcy przed przedawnieniem to też krótko”, z którego wynika, że o instrumentalnym zawieszeniu biegu terminu przedawnienia można mówić nie tylko wtedy, gdy między wszczęciem postępowania karnoskarbowego a terminem przedawnienia zostało mniej niż trzy miesiące.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.