DMS TaxPress Nr 14/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Jastrzębowskiego pt. „Podatnik nie może ponosić konsekwencji braku precyzji przepisu” oraz artykuł Karoliny Gotfryd oraz Arkadego Zadrożnego pt. „Najem nieruchomości w fundacji rodzinnej solą w oku fiskusa”.

Ważne są też artykuły Mariusza Szulca pt. „Sporadyczna sprzedaż na dobroczynne cele jest bez VAT” oraz pt. „Pomoc w potwierdzeniu obywatelstwa bez polskiego VAT”.

Istotny jest też artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Opłata za plastik może być problemem w PIT i CIT” oraz artykuł Mariusza Szulca i Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Podwyższone koszty pracownicze także przy pracy zdalnej”, z którego wynika, że pracownik, który wykonuje swoje obowiązki zdalnie w miejscowości położonej poza siedzibą pracodawcy, ma prawo do wyższych kosztów uzyskania przychodu.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.