DMS TaxPress Nr 13/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Jastrzębowskiego pt. „Spółka prowadząca hotel nie jest spółką nieruchomościową. Ważne orzeczenie” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Przyjęcie aportu czasowo pozbawia prawa do opodatkowania estońskim CIT”.

Ważny jest też artykuł Wiesławy Moczydłowskiej pt. „NSA: Brak odpowiedzi, czy cesja umowy deweloperskiej to usługa, czy dostawa” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Od kwietnia wyższy VAT na żywność, niższy u kosmetyczki”.

Istotny jest też artykuł Aleksandry Tarki pt. „Od wywalczonej zapłaty za nadgodziny jest PIT” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Piwo i przekąski dla gości to reprezentacja. Co z podatkiem?”.

Polecamy też tekst Doriana Lesnera pt. „NSA: Omyłka pisarska nie zawiesi postępowania wymiarowego”, z którego wynika, że wydanie rozstrzygnięć dotyczących sprostowania błędu pisarskiego w postanowieniu o wszczęciu postępowania podatkowego, nie ma znaczenia w rozstrzyganej sprawie głównej, której przedmiotem jest wymiar zobowiązania podatkowego.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.