DMS TaxPress Nr 12/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mariusza Szulca pt. „Impreza integracyjna współpracowników nie jest podatkowym kosztem” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Wynagrodzenie za zarządzanie najmem nieruchomości z 15-proc. CIT”.

Ważne są też artykuły Mariusza Szulca pt. „Najem miejsca parkingowego jest z 23-proc. VAT” oraz pt. „Bez potwierdzenia zawodu medycznego nie ma zwolnienia z VAT”.

Istotne są też artykuły Roberta Stępnia pt. Ryczałt za jazdę prywatnym autem to przychód” oraz pt. „Bez podwójnego PIT przy przekształceniu spółki cywilnej w spółkę z o.o.”, w którym NSA orzekł po raz kolejny, iż niepodzielony zysk wypracowany przez wspólników spółki cywilnej, który został następnie wniesiony do spółki kapitałowej i wyodrębniony w jej bilansie, nie jest przy późniejszym podziale powtórnie opodatkowany.

Polecamy też tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „Umorzenie podatku niemal niemożliwe, łatwiej o rozłożenie na raty”.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.