DMS TaxPress Nr 11/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Mateusza Adamskiego pt. „Motorówka do szkoleń i integracji nie daje firmie podatkowych korzyści” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Przekształcenie spółki nie pozbawia prawa do estońskiego CIT”.

Ważny jest też artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt.Kolejna spółka obroniła prawo do zerowej stawki VAT w eksporcie” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Wymiana oleju w aucie nie pozbawia zwolnienia z VAT”.

Istotny jest też artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. Firma w domu – można odliczyć prąd i odsetki od kredytu” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Rozbudowa nie wyklucza ulgi termomodernizacyjnej”, z którego wynika, że podatnik może odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej w zeznaniu PIT wydatki poniesione na docieplenie zarówno istniejącego już budynku, jak i jego rozbudowywanej lub nadbudowanej części.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.