DMS TaxPress Nr 10/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuły Agnieszki Pokojskiej pt. „Opieka nad dzieckiem też się liczy do stanu zatrudnienia. Co z CIT?” oraz pt. „Wydatki na prywatne ubezpieczenia i szkolenia są bez estońskiego CIT”.

Ważne są też artykuły Pawła Jastrzębowskiego pt. Zwrot wywłaszczonej działki, a odszkodowanie do gminy. Co z VAT?” oraz pt. „Bez umowy ze szkołą lub z uczelnią prowadzenie bursy nie jest zwolnione z VAT”.

Istotny jest też artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. Obrót udziałami pozwala uniknąć PIT” oraz artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Bon na start dla bezrobotnego jest zwolniony z PIT”.

Polecamy też tekst Roberta Stępnia pt. „Wady decyzji podatkowej to nie to samo, co wady postępowania”, z którego wynika, że stwierdzenie nieważności ostatecznej decyzji podatkowej musi dotyczyć błędów tkwiących w niej samej. Jeśli natomiast podatnik ma zarzuty pod adresem działań organu podatkowego, np. braków w pozyskiwaniu i ocenie dowodów, wówczas powinien się domagać wznowienia postępowania.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.