DMS TaxPress Nr 1/2024

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Roberta Stępnia pt. „Alokacja kosztów w CIT wciąż przedmiotem sporów”.

Ważny jest też artykuł Pawła Jastrzębowskiego pt. Organizacja jubileuszu firmy uprawnia do odliczenia VAT” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Pięć lat bez zwrotu VAT: WSA nie zgadza się z działaniami fiskusa”.

Istotny jest też artykuł Mariusza Szulca i Agnieszki Pokojskiej pt. Opłaty za media nie zawsze poza przychodami wynajmującego” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Skarbówka sporządzi roczny PIT przedsiębiorcom”.

Polecamy też tekst Adriana Borka pt. „Mikrorachunek podatkowy z nowymi funkcjami. Można na niego wpłacać np. podatek od gier”, z którego wynika, że od 1 stycznia 2024 r. podatnicy mogą wpłacać na swój indywidualny mikrorachunek podatkowy podatek od gier (POG), dopłaty do gier (GHD) oraz podatek VAT z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych (VAT-14).

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.