TaxPress nr 14/2022

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „Przedsiębiorcy dostaną pomoc w czasie wojny. Decyzja Komisji Europejskiej” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „Ustawodawca nie zabronił korekt wstecz”.

Ważny jest też artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „E-fakturowanie stanie się obowiązkowe dla wszystkich” oraz artykuł Sebastiana Stefańczyka pt. „Ułatwienia w podatku od towarów i usług dla podmiotów powiązanych już od lipca 2022 roku”.

Istotny jest także artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Korekta Polskiego Ładu. Zmiany ważne dla płatników” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Fotowoltaika w firmowych kosztach”.

Polecamy też tekst Aleksandry Tarki pt. „Sąd: fiskus może ścigać za długi mimo wniosku podatnika”, w którym autorka omawia wyrok WSA, zgodnie z którym złożenie wniosku o rozłożenie na raty zaległości już po skutecznym wszczęciu postępowania egzekucyjnego nie wstrzymuje go.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.