DMS TaxPress Nr 21/2024


W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Roberta Stępnia pt. „Komputerowe serwery to urządzenia przemysłowe. Orzeczenie NSA” oraz artykuł Katarzyny Jędrzejewskiej pt. „Zakaz amortyzacji mieszkań. Podatnicy w większości przegrywają w sądach”.

Ważny jest też artykuł Piotra Jurczaka pt. „Lokal usługowy może wyjątkowo stanowić ZCP” oraz artykuł Agnieszki Pokojskiej pt. „Uczelniany wykładowca płaci VAT, jeśli jest jego podatnikiem”.

Istotny jest też artykuł Aleksandry Tarki pt. „Sąd o rencie odpłatnej. Fiskus nie może naciągać przepisów, żeby dostać PIT” oraz artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. Ulgę na innowacyjnych pracowników można przenieść na kolejne lata”, z którego wynika, że przedsiębiorca, który nie skorzystał z ulgi na działalność badawczo-rozwojową ze względu na zbyt niskie dochody, może odliczyć koszty kwalifikowane w formie ulgi na innowacyjnych pracowników w ciągu sześciu kolejnych lat.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

This site is registered on wpml.org as a development site.