top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 09/2018

2018-03-05

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Moniki Pogroszewskiej pt. „CIT: firmy muszą ciąć koszty już w trakcie roku” dotyczący wyjaśnienia resortu finansów w zakresie sposobu uwzględnienia w CIT nowego limitu wydatków na usługi niematerialne. Za istotny uznaliśmy również tekst pt. „CIT: firmy czekają na Innovation Box w Polsce”, w którym Bartosz Mroczkowski informuje, że w Ministerstwie Rozwoju prowadzone są obecnie prace nad projektem ustawy przewidującym obniżenie stawki CIT dla dochodów generowanych z własności intelektualnej.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Kolejne zmiany w VAT od lipca” podsumowujący zmiany, jakie mają się znaleźć we wchodzącej w życie 1 lipca nowelizacji ustawy o VAT. Interesujący jest również tekst Moniki Pogroszewskiej pt. „VAT: fiskus nie może kwestionować zwrotu podatku, jeśli spółka ma interpretację” dotyczący wyroku WSA w Warszawie.

Istotny jest także artykuł pt. „Fiskus odmawia prawa do 50-proc. kosztów w PIT twórczych pracowników” tej samej autorki, dotyczący zmiany linii interpretacyjnej w sprawie możliwości zastosowania 50-proc. kosztów autorskich do części wynagrodzenia wypłacanego m.in. informatykom czy inżynierom. Zwracamy również uwagę na tekst Przemysława Wojtasika pt. „Podział majątku: rozliczenie z małżonkiem bez podatku PIT”, w którym autor omawia interpretację indywidualną, w której organ uznał, że do rozliczeń pomiędzy rozwodzącymi się małżonkami nie znajdują zastosowania przepisy ustawy o PIT.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Minister zajmie się trudnymi sprawami podatników” dotyczącego utworzenia Zespołu Roboczego ds. Wsparcia Przedsiębiorców.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 09/2018

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions