top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 8/2014

2014-02-24

Przedstawiamy Państwu najnowsze wydanie TaxPress, w którym zwracamy uwagę na wyrok NSA z dnia 20 lutego 2014 r. (I FSK 135/13) dotyczący odliczania VAT od zakupu pojazdu specjalnego – bankowozu oraz paliwa do niego.

Ponadto przytaczamy artykuł pt. „Przekazywanie nagród za pośrednictwem agencji reklamowych jest objęte VAT”, którego autorka omawiają wyrok NSA z dnia 7 lutego 2014 r. (I FSK 474/13), odnoszący się do opodatkowania VAT usług kompleksowych.

W zakresie podatków dochodowych za ciekawy uznaliśmy natomiast wyrok NSA z dnia 19 lutego 2014 r. (II FSK 650/12), dotyczący zaliczania do odpowiedniego źródła przychodów ze sprzedaży akcji.

Ostatecznie wskazujemy także na publikację pt. „Za tymczasowe obiekty budowlane firmy płacą podatek”, którego autorka omawia uchwałę NSA z dnia 3 lutego (II FPS 11/13) dotyczącą opodatkowania podatkiem od nieruchomości tymczasowych obiektów budowlanych.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 8/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions