top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 6/2014

2014-02-10

Przedstawiamy Państwu najnowszy numer TaxPress, w którym chcemy zwrócić uwagę na wyrok NSA z dnia 5 lutego 2014 r. (I FSK 1747/12), dotyczący prawa do odliczenia VAT od towaru, który został kupiony po zawyżonej cenie.

Przytaczamy także artykuł pt. „Nowy VAT od aut od 1 kwietnia 2014 r.”, którego autorzy omawiają zmiany w odliczaniu VAT od samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, jakie mają wejść w życie od 1 kwietnia 2014 r.

W zakresie podatków dochodowych za ciekawy uznaliśmy wyrok WSA w Kielcach z dnia 30 grudnia 2013 r. (I SA/Ke 658/13), dotyczący powstania przychodu po stronie spółki w sytuacji wypłacenia wspólnikowi dywidendy w formie rzeczowej.

Ostatecznie wskazujemy również na publikację pt. „Najpierw wartość początkowa, a potem podstawa opodatkowania”, której autorka omawia wyrok WSA w Krakowie z dnia 9 stycznia 2014 r. (I SA/Kr 1744/13), dotyczący opodatkowania budowli podatkiem od nieruchomości.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 6/2014

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions