top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 52/2017

2018-01-03

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Pawła Rochowicza pt. „W 2018 r. firmy zapłacą więcej fiskusowi”, w którym autor informuje, że mimo że stawki CIT i PIT nie ulegną zmianie, w nadchodzącym roku przedsiębiorstwa czeka realna podwyżka podatków. Za istotny uznaliśmy również tekst Justyny Bołd pt. „Koszty podatkowe: występ artystyczny to reprezentacja, a nie promocja” dotyczący aktualnej linii interpretacyjnej i najnowszego wyroku NSA w tym zakresie.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji Rzeczpospolitej pt. „VAT w 2018 r.: nawet najmniejsi podatnicy będą musieli się skomputeryzować” informujący o objęciu mikroprzedsiębiorców obowiązkiem przekazywania rejestrów JPK_VAT. Istotny jest również tekst Redakcji INFOR.PL pt. „Split payment od 1 lipca 2018 – prezydent podpisał ustawę”.

Interesujący jest także artykuł Aleksandry Tarki pt. „Opodatkowanie liniowym PIT nie wyklucza rozliczenia z małżonkiem – wyrok WSA”, w którym autorka zwraca uwagę na wyrok WSA dotyczący możliwości wspólnego rozliczenia PIT z małżonkiem u przedsiębiorcy który wybrał opodatkowanie liniowe i zawiesił później działalność, nie uzyskując dochodu. Zwracamy również uwagę na tekst pt. „Pracodawca już nie rozliczy rocznego PIT” przypominający o uchyleniu obowiązku rozliczenia przez pracodawcę dochodów wypłaconych lub pozostawionych do dyspozycji pracownika na formularzu PIT-40.

Polecamy także lekturę artykułu Jacka Obidowskiego pt. „Odliczenie wydatku w przypadku stwierdzenia fikcyjności firmy zagranicznej”, w którym autor omawia przypadki, w których niemożliwe może okazać się odliczenie wydatku poniesionego na zakup usługi lub produktu od firmy zza granicy.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 52/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions