top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 52/2021

2021-12-27

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Krzysztofa Bałękowskiego pt. „Pośrednicy handlowi to nie marketingowcy” oraz artykuł Mariusza Szulca pt. „Zwrot i ponowna zapłata pomogą uniknąć skutków braku split paymentu”.

Ważne są też artykuł Łukasza Zalewskiego pt. „NSA powstrzymuje zapędy fiskusa w nakładaniu sankcji” oraz artykuł Aleksandry Tarki pt. „W biurze głucho, więc fiskus nie da rejestracji”, w którym autorka przytacza stanowisko NSA zajęte w odniesieniu do złożonej skargi kasacyjnej przez fiskusa, który odmówił spółce zarejestrowania jej jako podatnika VAT.

Istotny jest także artykuł Przemysława Wojtasika pt. „Święta w podatkowych kosztach” oraz artykuł Krzysztofa Koślickiego pt. „Niektóre prywatne podróże służbowym autem z wyższym podatkiem”.

Polecamy też tekst Krzysztofa Koślickiego pt. „Od stycznia wyższe kary za wykroczenia i przestępstwa skarbowe”, w którym autor wskazuje wysokość sankcji za wykroczenia oraz przestępstwa skarbowe, która będzie obowiązywać od nowego roku, z uwagi na wzrost minimalnego wynagrodzenia.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 52/2021

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2017 Serwis: Informer IT Solutions