top

Pierwszy w Polsce
edukacyjny portal
o cenach transferowych

Obszerna baza wiedzy
z zakresu cen transferowych
w ujęciu:
- podatkowo-prawnym
- finansowo-rachunkowym
- ekonomiczno-zarządczym
Zobacz >>

Zaaplikuj
czekamy na Ciebie

Zespół Cen Transferowych wiesz co potrafisz w TP

Czujesz potrzebę zmiany, praca w średniej przyjaznej firmie we Wrocławiu, bez korporacyjnego stresu, formalizmu i procedur na parzenie kawy pracujemy pomiędzy 8 a 17 równocześnie mamy czas na … życie.

Stopka do druku

TaxPress nr 51/2017

2017-12-27

W dzisiejszym numerze DMS TAX Press polecamy Państwu artykuł Katarzyny Wojciechowskiej pt. „Bez zaliczek przy podatku do 1000 zł” dotyczący przepisów nowelizujących ustawy o CIT i PIT. Za istotny uznaliśmy również tekst Przemysława Wojtasika pt. „Fiskus wyrzuca z podatkowych kosztów wydatki na imprezy, na których dominuje konsumpcja i rozrywka”, w którym autor informuje o zmianie linii interpretacyjnej w zakresie możliwości rozliczenia w kosztach wydatków na organizację spotkań świątecznych z klientami.

Polecamy także Państwa uwadze artykuł Redakcji INFOR IFK pt. „Fiskus wyciągnie VAT z torebek”, dotyczący decyzji resortu finansów o opodatkowaniu VAT toreb foliowych obciążonych od nadchodzącego roku tzw. opłatą recyclingową w wysokości 20 groszy za sztukę. Interesujący jest również tekst Przemysława Wojtasika pt. „TSUE: firma nie odzyska nienależnie zapłaconego VAT” informujący o wydanym niedawno przez TSUE wyroku w sprawie spółki Caterpillar Financial Services.

Istotny jest także artykuł Katarzyny Witwickiej pt. „Wyższe stawki karty podatkowej w 2018 roku”, w którym autorka przytacza stawki PIT rozliczanego według karty podatkowej na 2018 rok. Zwracamy również uwagę na tekst Aleksandry Tarki pt. „Wynajem 11 mieszkań to już działalność gospodarcza – wyrok NSA”.

Polecamy także lekturę artykułu Pawła Rochowicza pt. „Fiskus potwierdzi, czy kontrahent jest rzetelny” informujący, że 1 stycznia wejdzie w życie nowelizacja Ordynacji Podatkowej, dzięki której będzie można uzyskać zaświadczenie dotyczące sytuacji podatkowej kontrahenta.

W celu zapoznania się z pełną treścią biuletynu zachęcamy do pobrania materiału. Jeśli będą Państwo zainteresowani uzyskaniem dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

TaxPress nr 51/2017

Jacek Dobrucki – Partner w DMS TAX
Henryk Suchecki – Partner w DMS TAX

Wszystkie publikacje DMS TaxPress


© DMS TAX Sp. z o.o. 2023 Informer IT Solutions